Ogrody – projekty, realizacje, pielęgnacja.
Ląd 40; 62 - 405 Ląd
Pn - Pt: 08:00 - 18:00, Sob: 08:00 - 13:00

Ogrodnicy – nasz zespół

W ogrodach pracujemy zwykle w cztero lub pięcioosobowym zespole. Tworzymy małą, rodzinną firmę. Niewielka ilość osób w trakcie realizacji zleceń na terenach zieleni umożliwia pełną identyfikację odpowiedzialności za realizację poszczególnych zadań. Jest to niezmiernie istotne w dbałości o najwyższą jakość świadczonych usług.

W naszym zespole jest architekt krajobrazu, brukarz, elektryk, operator maszyn. Posiadamy szeroką wiedzę ogrodniczą na temat roślin, w tym w szczególności ich wymagań i preferencji siedliskowych. Wiemy jak i kiedy pielęgnować poszczególne gatunki roślin ozdobnych. Wiedza o wykorzystywanych w ogrodzie roślinach jest niezmiernie istotna dla uzyskania odpowiedniego efektu końcowego - zwykle w perspektywie czasowej kilku lub kilkunastu lat.

Posiadamy też wykształcenie i szeroko rozumianą wiedzę przyrodniczą. Zależy nam, aby tworzone ogrody komponowały krajobrazowo oraz wpisywały się w lokalne ekosystemy. Jeżeli tylko to możliwe uwzględniamy miejsca dla dzikich organizmów na tworzonych i pielęgnowanych terenach zieleni. Tętniący życiem ogród może stać się nie tylko miejscem odpoczynku dla właścicieli ale także prawdziwym domem dla wielu gatunków dzikich stworzeń: owadów, płazów, gadów, ptaków i ssaków. Jest to bardzo istotne szczególnie teraz, gdy tempo wymierania dzikich gatunków przybiera katastrofalny wręcz wymiar.

2011
Rozpoczęcie działalności
Utworzyliśmy firmę PUH Orchowski i jednocześnie stworzyliśmy naszą markę naturaprojekt.pl Zakupiliśmy specjalistyczne maszyny i urządzenia.

2015
Nowy budynek
Wybudowaliśmy nowy obiekt stanowiący siedzibę firmy, sklep oraz magazyn. Poszerzyliśmy działalność o sprzedaż roślin oraz materiałów i towarów ogrodniczych.

2016
Poszerzenie działalności
W naszej ofercie znalazły się również roboty koszące. Zaoferowaliśmy również usługę ich instalacji. Uruchomiliśmy nową stronę internetową wraz ze sklepem online.

2018
Ogrody EKO
Kierunkujemy się w stronę pro przyrodniczych założeń ogrodowych. Chcemy w ten sposób dołożyć swój mikro wkład w prace na rzecz środowiska naturalnego.

Zaplecze techniczne

Posiadamy sprzęt techniczny najwyższej klasy, umożliwiający profesjonalne i efektywne wykonywanie usług. Stanowią go m.in.:

  • ładowarka wielofunkcyjna AVANT 740 z osprzętem,
  • komplet narzędzi i maszyn spalinowych marki STHIL,
  • zestaw urządzeń akumulatorowych narki MAKITA,
  • maszyny i narzędzia uprawowe (np. pług, glebogryzarki, agregaty uprawowe, brony, walec),
  • środki transportu (samochód dostawczy z napędem 4x4, przyczepy towarowe).

Pracownicy

Janusz Orchowski

Właściciel firmy PUH Orchowski Ukończył studia przyrodnicze oraz biznesowe. Od dzieciństwa związany z rolnictwem i ogrodnictwem. Miłośnik przyrody, amator ornitolog oraz fotograf.

Justyna Szerechan - Orchowska

Architekt krajobrazu Ukończyła studia przyrodnicze oraz podyplomowe w zakresie ochrony i kształtowania krajobrazu. Wrażliwa na piękno krajobrazu jako całości. Wdraża w życie zasady "porozumienia bez przemocy" nie tylko w życiu prywatnym.

Marcin Powałowski

Ogrodnik

Pracowity jak mrówka... Ogrodnik, brukarz, operator maszyn.

Oliver Kuske

Ogrodnik

Młody i kreatywny. Z wykształcenia elektryk jednak świetnie radzi sobie z wszelkimi zadaniami.

+ Projektów i realizacji
% Zadowolonych klientów
tys. m2 Założonych trawników
+ Pracowników i współpracowników