Ogrody – projekty, realizacje, pielęgnacja.
Ląd 40; 62 - 405 Ląd
Pn - Pt: 08:00 - 18:00, Sob: 08:00 - 13:00

Robot koszący Robomow w ogrodzie.

Robot koszący Robomow przy krawędzi. Robot koszący Robomow RC - asymetryczne umieszczenie noża.Robot koszący Wiper Premium seria K

Robot koszący Robomow RS pomocą w ogrodzie.

Kosiarki automatyczne ułatwiają życie.

Roboty koszące odciążą Państwa w pracy związanej z dbaniem o otoczenie domu. W związku z tym oferujemy doradztwo, sprzedaż, instalację oraz serwis kosiarek automatycznych - robotów koszących takich marek jak Wiper, Robomow i Husqvarna. Każda z tych marek posiada swoje zalety i wady. Ważne jest aby dobrać właściwe urządzenie do specyfiki ogrodu. Nie każdy robot koszący sprawdzi się bowiem w każdych uwarunkowaniach. Często też pomijanym faktem jest to, że czasami, w celu zapewnienia poprawnego działania kosiarek automatycznych, trzeba wykonać pewne prace dostosowujące ogród do specyfiki ich pracy. Zajmując się w codziennej pracy szeroko rozumianymi usługami ogrodniczymi, brukarskimi i instalacyjnymi, możemy podjąć się również i ich wykonania.

Producenci robotów koszących.

Producentem robotów koszących marki Wiper jest włoska firma Zucchetti Centro Sistemi (ZCS). Firma ta zatrudnia obecnie ponad 6000 pracowników. Jej produkty dostępne są w 66 krajach pod takimi markami jak właśnie Wiper, Ambrogio i Stiga (są to praktycznie te same urządzenia różniące się jedynie nazwą i kolorem obudowy...). Firma ZCS obecnie dynamicznie się rozwija, co dobrze rokuje dla przyszłej dostępności ewentualnych części zapasowych i ogólnego serwisu urządzeń. W stosunku do konkurencji, roboty koszące Wiper wyróżnia solidność wykonania i dopracowana aplikacja mobilna. Modele wspomagane modułem GPS, charakteryzują się też znacznie większą efektywnością pracy. Dzięki funkcji mapowania terenu w czasie pracy i wykorzystywania zgromadzonych w ten sposób danych minimalizują ilość przejazdów po juz skoszonych obszarach trawnika. W kosiarkach automatycznych Wiper zastosowano typowe akumulatory Litowo - Jonowe Li-Ion o dużych pojemnościach. Umożliwiającą one relatywnie długi czas pracy w stosunku do czasu ładowania ( w niektórych modelach nawet czterokrotnie dłuższy czas pracy niż ładowania).

Robomow jest marką o Izraelskiej genezie, powstała w 1995 roku. Obecnie produkowane modele należą już do czwartej generacji kosiarek tej firmy. Od 2018 r właścicielem marki jest koncern MTD. Te roboty koszące charakteryzują się asymetrycznym (lub symetrycznym ale wysuniętym w kierunku zewnętrznej krawędzi kosiarki) umieszczeniem zespołu koszącego. Umożliwia to relatywnie dobre koszenie krawędzi przy stosunkowo wąskiej opasce trawnika. Urządzenia te, zasilane są w większości modeli akumulatorami Litowo-Żelazowo-Fosforowymi. Mają one nieco mniejsze pojemności w stosunku do typowych Li-Ion, jednak przy właściwej obsłudze zyskują bardzo dużą żywotność.

Marka Husqvarna jest znana i ceniona w szerokiej gamie maszyn i urządzeń dedykowanych do prac w ogrodach, lasach i na budowach. Również kosiarki robotyczne tej marki charakteryzują się solidnością wykonania i przemyślanymi rozwiązaniami. W stosunku do wyżej wymienionych urządzeń, roboty koszące Husqvarna mają innego typu noże koszące. Są to małe nożyki typu "żyletka". Mocowane są one w taki sposób, że utrzymywane są w odpowiedniej pozycji siłą odśrodkową. "Chowają się" w obudowie po natrafieniu na przeszkodę.

Do wszystkich kosiarek robotycznych dostarczamy również niezbędne akcesoria i części zamienne, m.in.: kabel obwodowy, kołki mocujące, zasilacze, noże koszące, silniki lub moduły napędowe i inne.

Wpływ robotów koszących na trawnik.

Kosiarki automatyczne znacznie ułatwiają pielęgnację trawnika. Ograniczają ją w zasadzie wyłącznie do nawożenia i sezonowych zabiegów aeracji i wertykulacji. Użytkując roboty koszące mamy możliwość mieć ZAWSZE świeżo skoszony trawnik. Jest to szczególnie istotne przy trawnikach reprezentacyjnych i intensywnie utrzymywanych. W ich przypadkach bowiem często jednokrotne w tygodniu koszenie (wykonywane przez 90% użytkowników) jest zbyt rzadkie i nie sprzyja zachowaniu oczekiwanego stanu trawnika. Kosiarki automatyczne koszą trawnik mulczując trawę. Jej rozdrobnione źdźbła (długości 0,5 - 2 mm) zostają wdmuchnięte w trawnik. Rozkładając się wzbogacają go w naturalną materię organiczną ograniczając potrzebę nawożenia i zapobiegając zubożeniu gleby w związki organiczne. Dotychczasowe doświadczenie związane z instalacją i eksploatacją robotów koszących pozwala z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że utrzymanie trawnika w prawidłowym mulczu zdecydowanie podnosi jego walory estetyczne i użytkowe.

Usługi powiązane z ofertą robotów koszących.

Oferujemy Państwu dobór i instalację robotów koszących marek Wiper, Robomow i Husqvarna. Instalacja może być wykonana na dwa sposoby; z kablem obwodowym położonym na trawniku lub wgłębnie. Są też (co prawda nieliczne) modele które można użytkować bez kabla obwodowego. W pierwszym etapie kabel układany jest z reguły na powierzchni trawnika i przymocowywany odpowiednimi szpilkami. Umożliwia to po okresie testowym dokonania drobnych korekt jego ustawienia w celu jeszcze lepszego funkcjonowania kosiarki (np. dokaszania krawędzi, poprawiania toru przejazdów, itp.).

W KONTEKŚCIE ROBOTÓW KOSZĄCYCH NAJWAŻNIEJSZY JEST PRAWIDŁOWY DOBÓR I INSTALACJA

Nasza praktyka wskazuje, że przy prawidłowym wzroście trawnika staje się on zupełnie niewidoczny już po około 2 miesiącach eksploatacji kosiarki (wrasta w darń). Po dwóch latach natomiast jest już wrośnięty na głębokość około 2 cm. Umożliwia to nawet przeprowadzenie w tych miejscach płytkiej wertykulacji trawnika bez ryzyka jego uszkodzenia. Na życzenie klienta, za dodatkową opłatą, możemy jednak również umieścić przewód obwodowy w darni na głębokości ok. 3 - 5 cm.

DODATKOWE INFORMACJE O ROBOTACH KOSZĄCYCH MOGĄ PAŃSTWO ZNALEŹĆ NA STRONACH:

WIPER
ROBOMOW
HUSQVARNA

Pracujemy też nad uaktualnieniem informacji o produktach w naszym E-SKLEPIE. Obecnie zaprezentowane są tam modele kosiarek robotycznych marki Robomow. Już wkrótce dołączy do nich szeroka gama modeli robotów koszących marki Wiper. Na naszym BLOGU, publikujemy również artykuły powiązane z naszą działalnością lub bliskie nam światopoglądowo. W kontekście robotów koszących mogą np. znaleźć Państwo porównanie modeli kosiarek automatycznych marki Robomow.

Roboty koszące Robomow

Cechy robotów koszących:

przyjazne - zapewniają łatwą obsługę,
innowacyjne - ciągle są wzbogacane o nowe rozwiązania techniczne i informatyczne,
kompatybilne - w pełni konfigurowalne i sterowane z poziomu aplikacji w smartfonie,
niezawodne - 2 lata gwarancji fabrycznej producenta.

Zainteresowałeś się ofertą? Odwiedź sklep aby poznać konkretne modele...