Ogrody – projekty, realizacje, pielęgnacja.
Ląd 40; 62 - 405 Ląd
Pn - Pt: 08:00 - 18:00, Sob: 08:00 - 13:00

 

 

Robot koszący Wiper Premium seria K

Robot koszący Robomow RS pomocą w ogrodzie.

Kosiarki automatyczne ułatwiają życie.

Roboty koszące odciążą Państwa w pracy związanej z dbaniem o otoczenie domu. W związku z tym oferujemy doradztwo, sprzedaż, instalację oraz serwis kosiarek automatycznych - robotów koszących takich marek jak Ambrogio / Tech, Wiper i Robomow. Każda z tych marek posiada swoje zalety i wady. Ważne jest aby dobrać właściwe urządzenie do specyfiki ogrodu. Nie każdy robot koszący sprawdzi się bowiem w każdych uwarunkowaniach. Często też pomijanym faktem jest to, że czasami, w celu zapewnienia poprawnego działania kosiarek automatycznych, trzeba wykonać pewne prace dostosowujące ogród do specyfiki ich pracy. Zajmując się w codziennej pracy szeroko rozumianymi usługami ogrodniczymi, brukarskimi i instalacyjnymi, możemy podjąć się również i ich wykonania.

Producenci robotów koszących.

Producentem robotów koszących marki Ambrogiojest włoska firma Zucchetti Centro Sistemi (ZCS). Firma ta zatrudnia obecnie ponad 6000 pracowników. Jej produkty dostępne są w 66 krajach pod takimi markami jak właśnie Ambrogio i Tech. Dodatkowo firma produkuje urządzenia dla marek Wiper i Stiga (są to praktycznie te same urządzenia różniące się jedynie nazwą, kolorem obudowy i drobnymi zmianami w oprogramowaniu...). Firma ZCS obecnie dynamicznie się rozwija, co dobrze rokuje dla przyszłej dostępności ewentualnych części zapasowych i ogólnego serwisu urządzeń. W stosunku do konkurencji, roboty koszące Ambrogio wyróżnia solidność wykonania i dopracowana aplikacja mobilna. Modele wspomagane modułem GPS, charakteryzują się też znacznie większą efektywnością pracy. Dzięki funkcji mapowania terenu w czasie pracy i wykorzystywania zgromadzonych w ten sposób danych minimalizują ilość przejazdów po już skoszonych obszarach trawnika. W kosiarkach automatycznych Ambrogio zastosowano typowe akumulatory Litowo - Jonowe Li-Ion o dużych pojemnościach. Umożliwiającą one relatywnie długi czas pracy w stosunku do czasu ładowania ( w niektórych modelach nawet czterokrotnie dłuższy czas pracy niż ładowania).

Robomow jest marką o Izraelskiej genezie, powstała w 1995 roku. Obecnie produkowane modele należą już do czwartej generacji kosiarek tej firmy. Od 2018 r właścicielem marki jest koncern MTD. Te roboty koszące charakteryzują się asymetrycznym (lub symetrycznym ale wysuniętym w kierunku zewnętrznej krawędzi kosiarki) umieszczeniem zespołu koszącego. Umożliwia to relatywnie dobre koszenie krawędzi przy stosunkowo wąskiej opasce trawnika. Urządzenia te, zasilane są w większości modeli akumulatorami Litowo-Żelazowo-Fosforowymi. Mają one nieco mniejsze pojemności w stosunku do typowych Li-Ion, jednak przy właściwej obsłudze zyskują bardzo dużą żywotność.

Do wszystkich kosiarek robotycznych dostarczamy również niezbędne akcesoria i części zamienne, m.in.: kabel obwodowy, kołki mocujące, zasilacze, noże koszące, silniki lub moduły napędowe i inne.

Wpływ robotów koszących na trawnik.

Kosiarki automatyczne znacznie ułatwiają pielęgnację trawnika. Ograniczają ją w zasadzie wyłącznie do nawożenia i sezonowych zabiegów aeracji i wertykulacji. Użytkując roboty koszące mamy możliwość mieć ZAWSZE świeżo skoszony trawnik. Jest to szczególnie istotne przy trawnikach reprezentacyjnych i intensywnie utrzymywanych. W ich przypadkach bowiem często jednokrotne w tygodniu koszenie (wykonywane przez 90% użytkowników) jest zbyt rzadkie i nie sprzyja zachowaniu oczekiwanego stanu trawnika. Kosiarki automatyczne koszą trawnik mulczując trawę. Jej rozdrobnione źdźbła (długości 0,5 - 2 mm) zostają wdmuchnięte w trawnik. Rozkładając się wzbogacają go w naturalną materię organiczną ograniczając potrzebę nawożenia i zapobiegając zubożeniu gleby w związki organiczne. Dotychczasowe doświadczenie związane z instalacją i eksploatacją robotów koszących pozwala z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że utrzymanie trawnika w prawidłowym mulczu zdecydowanie podnosi jego walory estetyczne i użytkowe.

Usługi powiązane z ofertą robotów koszących.

Oferujemy Państwu dobór i instalację robotów koszących marek Ambrogio / Tech, Wiper i Robomow. Instalacja może być wykonana na dwa sposoby; z kablem obwodowym położonym na trawniku lub wgłębnie. Są też (co prawda nieliczne) modele które można użytkować bez kabla obwodowego. W pierwszym etapie kabel układany jest z reguły na powierzchni trawnika i przymocowywany odpowiednimi szpilkami. Umożliwia to po okresie testowym dokonania drobnych korekt jego ustawienia w celu jeszcze lepszego funkcjonowania kosiarki (np. dokaszania krawędzi, poprawiania toru przejazdów, itp.).

W KONTEKŚCIE ROBOTÓW KOSZĄCYCH NAJWAŻNIEJSZY JEST PRAWIDŁOWY DOBÓR I INSTALACJA

Nasza praktyka wskazuje, że przy prawidłowym wzroście trawnika staje się on zupełnie niewidoczny już po około 2 miesiącach eksploatacji kosiarki (wrasta w darń). Po dwóch latach natomiast jest już wrośnięty na głębokość około 2 cm. Umożliwia to nawet przeprowadzenie w tych miejscach płytkiej wertykulacji trawnika bez ryzyka jego uszkodzenia. Na życzenie klienta, za dodatkową opłatą, możemy jednak również umieścić przewód obwodowy w darni na głębokości ok. 3 - 5 cm.

DODATKOWE INFORMACJE O ROBOTACH KOSZĄCYCH MOGĄ PAŃSTWO ZNALEŹĆ NA STRONACH:

AMBROGIO
ROBOMOW

Wyodrębniając ten obszar działalności jako szczególnie istotny zbudowaliśmy nową witrynę internetową: RobotDoKoszeniaTrawy.pl. Zaprezentowane są tam modele kosiarek robotycznych marki Ambrogio, Tech Line oraz Wiper.

Roboty koszące Ambrogio seria Twenty Next Line

Roboty koszące Ambrogio seria 4.0 Next Line

Roboty koszące Ambrogio seria Quad

Cechy robotów koszących:

przyjazne - zapewniają łatwą obsługę,
innowacyjne - ciągle są wzbogacane o nowe rozwiązania techniczne i informatyczne,
kompatybilne - w pełni konfigurowalne i sterowane z poziomu aplikacji w smartfonie,
niezawodne - 2 do 6 lat gwarancji fabrycznej producenta.

Zainteresowałeś się ofertą? Przejdź do strony RobotDoKoszeniaTrawy.pl