Ogrody – projekty, realizacje, pielęgnacja.
Ląd 40; 62 - 405 Ląd
Pn - Pt: 08:00 - 18:00, Sob: 08:00 - 13:00

Proces inwestycyjny związany z placami zabaw dla dzieci obsługujemy od etapu jego koncepcji i projektu, poprzez wykonanie i montaż a skończywszy na jego odbiorze i certyfikacji. Nie mamy przy tym gotowych produktów - każde zlecenie jest bowiem analizowane indywidualnie a urządzenia są niepowtarzalne. Wykonywane są one bowiem wyłącznie z naturalnego surowca - drewna Robinii akacjowej (Robinia pseudoacacia L.) nazywanej często mylnie Akacją. Drewno to charakteryzuje się najwyższą trwałością spośród wszystkich gatunków rosnących w naszym kraju. Jest spośród nich jedynym rodzaje drewna które zgodnie z normami można kotwić bezpośrednio w gruncie, a jego twardziel w zasadzie nie wymaga impregnacji.

URZĄDZENIA PLACU ZABAW WYKONANE Z DREWNA AKACJOWEGO SĄ NAJTRWALSZE SPOŚRÓD WSZYSTKICH INNYCH MOŻLIWYCH MATERIAŁÓW NATURALNYCH I W ZASADZIE NIE WYMAGAJĄ KONSERWACJI

Wykonywane przez nas urządzenia są bardzo masywne, co w połączeniu z odpowiednio głębokim kotwieniem i bardzo dużą wytrzymałością drewna akacjowego (porównywalną do drewna dębowego), daje gwarancję wytrzymałości na przestrzeni wielu lat, nawet przy bardzo intensywnej, "niszczycielskiej" eksploatacji naszych "milusińskich".

NASZE PLACE ZABAW PO MONTAŻU PODLEGAJĄ CERTYFIKACJI POTWIERDZAJĄCEJ MOŻLIWOŚĆ ICH EKSPLOATACJI W OBIEKTACH UŻYTKU PUBLICZNEGO

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Projektując i realizując place zabaw stosujemy naturalne nawierzchnie, spójne z "ekologicznym" jego charakterem, a jednocześnie zgodne z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa w razie upadku. Nasze urządzenia projektowane są i wykonywane zgodnie z normami serii PN-EN 1176. Do każdego wykonanego placu zabaw załączamy dokumentację potwierdzającą ich zgodność z aktualnymi naormami.

 


Naturalny materiał jakim jest drewno akacjowe, umożliwia wykonania niepowtarzalnych placów zabaw, o specyficznym, “przyjaznym klimacie”. Jest on gwarancją udanej zabawy i dobrego samopoczucia jego użytkowaników.

Akcesoria i elementy ruchome taki jak siedziska, ślizgi, linki, siatki, itp. wykonywane są przez najlepszych, Polskich producentów.

Całość oddanego do użytkowania placu zabaw, wszystkie jego urządzenia, nawierzchnia oraz bezpośrednie otoczenie (w tym ogrodzenie) podlega procedurze certyfikacji potwierdzającej zgodność z normami serii PN EN 11-76.

Podstawowe cechy drewna akacjowego:

jedyne rosnące w Europie drzewo mieszczące się w 1 klasie (PN EN 350-2) trwałości drewna, razem z takimi egzotycznymi gatunkami jak Azobe, Badi czy Iroko,
trwałość w warunkach zewnętrznych, bez impregnacji, w gruncie, wilgoć, duże wahania temp.: 30 - 80 lat (dla porównania: sosna 4 - 5 lat, dąb 15 - 20 lat),
trwałość pod wodą: 500 lat, w suchym terenie 500 - 1000 lat,
twardość porównywalna do drewna dębowego,
specyficzna, zielonkawa barwa twardzieli (biel jest kremowo jasna, szybko ciemnieje w warunkach zewnętrznych).

Zainteresowałeś się usługą? Umów spotkanie na działce...