Ogrody – projekty, realizacje, pielęgnacja.
Ląd 40; 62 - 405 Ląd
Pn - Pt: 08:00 - 18:00, Sob: 08:00 - 13:00

Zajmujemy się pracami porządkowymi na terenach posesji. Po procesie inwestycji, sprzątamy działkę doprowadzając ją do stanu czynnego biologicznie. Jest to podstawą późniejszego powodzenia w rozwoju roślin w perspektywie wielu lat. Zaniedbanie tego na samym początku skutkuje konsekwencjami trudnymi do usunięcia.

SPRZĄTAMY NIE TYLKO TO CO WIDAĆ

Często gleba dookoła nieruchomości zanieczyszczona jest wgłębnie. Przykrycie tych zanieczyszczeń i zostawienie skutkować może słabszym wzrostem roślin powiązanym z ubogim rozwojem życia biologicznego w glebie. Chcąc też w przyszłości przebudować ogród - przekopać grządkę pod np. warzywnik, czy przesadzić rośliny, powoduje to oczywiste nieprzyjemne problemy związane z ich odkopywaniem. Usługi nasze obejmują również sprzątanie uprawnej warstwy gruntu, oraz jej rekultywacji, co jest gwarancją uniknięcia takich kłopotów w przyszłości.

Zajmujemy się oczywiście również typowymi pracami porządkowymi towarzyszącymi usługom ogrodniczym. Największe ich nasilenie występuje jesienią oraz wiosną. Usługi nasze w tym zakresie charakteryzują się tym, że o ile to możliwe, staramy się zagospodarować masę organiczną "wyprodukowaną" w ogrodzie "na miejscu". Ciągłe, wieloletnie jej wywożenie zubaża system biologiczny ogrodu i nie jest w pełni możliwe do zrekompensowania nawożeniem mineralnym. Proponujemy klientom w związku z tym rozwiązania umożliwiające jej kompostowanie i późniejsze wykorzystanie w ogrodzie. Oczywiście nadmiar masy organicznej, jeżeli jest to konieczne wywozimy z terenu działki.

WYKONUJĄC PORZĄDKI SEZONOWE, PAMIĘTAMY O DZIKICH MIESZKAŃCACH NASZYCH OGRODÓW

Przy pracach porządkowych niestety często zapomina się albo nieświadomie pomija aspekt dzikich mieszkańców ogrodów. Wiele z nich to "pożyteczne" z punktu widzenia człowieka organizmy, wpływające bardzo pozytywnie na rozwój ogrodu luba stanowiące same w sobie jego bezpośrednią "ozdobę". Często wystarczy, bez szkody dla estetyki w ogrodzi, pozostawić w odpowiednim miejscu niewielką ilość liści, lub gałązek aby zapewnić tym mieszkańcom schronienie i warunki rozwoju. Wykonując cięcia pielęgnacyjne oraz formujące roślin, można też je wykonać w sposób im sprzyjający. Zwiększy to istotnie szanse ciszenia się w ogrodzie widokiem wielobarwnych owadów czy głosem śpiewających ptaków.

Kluczowe cechy naszej usługi

Sprzątając otoczenie Państwa posesji mają Państwo gwarancje że:

  odpady zagospodarujemy w sposób zgodny z prawem,
  posprzątamy wszystko dokładnie, pamiętając jednocześnie o istnieniu dzikich mieszkańców ogrodu,
  jeżeli to możliwe, zagospodarujemy biomasę "na miejscu",
  doradzimy co zrobić aby było mniej "sprzątania".

Zainteresowałeś się usługą? Umów spotkanie na działce...