Ogrody – projekty, realizacje, pielęgnacja.
Ląd 40; 62 - 405 Ląd
Pn - Pt: 08:00 - 18:00, Sob: 08:00 - 13:00

Proponujemy Państwu wykonanie oświetlenia zewnętrznego działającego na niskim napięciu. Jest ono najbezpieczniejsze w użyciu, a ponadto przy jego zastosowaniu nie ma konieczności głębokiego zakopywania okablowania co ułatwia instalację szczególnie w kontekście istniejących już ogrodów. Niskonapięciowe oprawy oświetleniowe typu LED zużywają ponadto minimalną ilość energii elektrycznej, przyczyniając się do niskich kosztów instalacji.

NISKONAPIĘCIOWE OŚWIETLENIE LED JEST BEZPIECZNE I TANIE W EKSPLOATACJI

Zakładając nowe ogrody, możemy podjąć się również wykonania instalacji bazującej na wysokim napięciu. Wykonując prace ziemne położymy na odpowiedniej głębokości okablowanie, możemy też się zająć podpięciem opraw oświetleniowych. Jednak samym podłączeniem jej do rozdzielni oraz odbiorem technicznym musi dodatkowo zająć się elektryk z odpowiednimi uprawnieniami.

PAMIĘTAMY JEDNAK RÓWNIEŻ O PROBLEMIE ZANIECZYSZCZENIA ŚWIATŁEM

Oświetlenie ogrodu podnosi jego walory estetyczne i funkcjonalne. Instalacje wykonywane przez nas nie są jednak "przesadzone". Aspekt nadmiernego oświetlenia jest jeszcze bardzo często bagatelizowany, jednak staje się on już ważny w wielu rejonach świata. Mieszkańcy dużych miast cieszą się co prawda swobodą poruszania w nocy, ale też nie pooglądają niestety rozgwieżdżonego nieba... Nadmierne oświetlenie zakłóca też życie wielu zwierząt. Pamiętamy o tym, proponując rozwiązania będące kompromisem wyżej wymienionych kwestii.

Kluczowe zalety proponowanych przez nas rozwiązań:

  niskie koszty eksploatacji instalacji LED,
  bezpieczeństwo użytkowania instalacji niskonapięciowej,
  możliwość instalacji bez prac ziemnych (w istniejących ogrodach),
  plastyczność instalacji - można przenosić już zamontowane lampy,
  pełna automatyka ogranicza niepotrzebne "zanieczyszczanie" światłem.

Dostarczają niezbędną ilość światła przy minimalnym zużyciu energii. Odznaczają się też bardzo długą żywotnością - oprawy zwykle działają bezawaryjnie przez wiele lat.
Transformatory przetwarzają wysokie napięcie 230V na niskie, w pełni bezpieczne napięcie. Dzięki temu kable nie muszą być głęboko zakopywane - można je nawet układać brzegami rabat, w ściółce lub innych "zakamarkach". Tak położoną instalację można bez problemu "przebudować" jeżeli dojdziemy do wniosku że potrzeba więcej lamp lub ich rozmieszczenie mogło by być inne.
Zastosowana automatyka może być zintegrowana z systemem nawadniania automatycznego lub innymi instalacjami, dając pełny komfort użytkowania oraz dbając o redukcję efektu "zanieczyszczenia światłem".
Zainteresowałeś się usługą? Umów spotkanie na działce...